Vaikea kylmäkäynnistys

Katso myös w124 moottori-osio.
Vastaa Viestiin
Thom
Viestit: 3
Liittynyt: 26.11.2010 11:54

Vaikea kylmäkäynnistys

Viesti Kirjoittaja Thom »

Eli mistä mahtaa johtua tuollainen, että tuolta pakkasista ku käynnistelee, saa sahata melkee akun loppuun ja kikkailla niin pal perkuleesti kaasulla ennen ku vaikeuksien kautta lähtee käymään. Kun käynnistyy, niin käy hienosti. Lämpimänä hörähtää myös hienosti käymään. Kyseinen ruoska siis pierupurkilla.. Jotain vinkkejä? Jos koittas kokonaa toisella kaasarilla? Ajan tuon paskan metikköön?
Viimeksi muokannut Thom, 29.11.2010 13:15. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Kuppi_kahvia
ja pulla
Viestit: 63
Liittynyt: 19.5.2008 20:21
Paikkakunta: Iisalmi

Re: Vaikea kylmäkäynnistys

Viesti Kirjoittaja Kuppi_kahvia »

Thom kirjoitti:Eli mistä mahtaa johtua tuollainen, että tuolta pakkasista ku käynnistelee, saa sahata melkee akun loppuun ja kikkailla niin pal perkuleesti kaasulla ennen ku vaikeuksien kautta lähtee käymään. Kun käynnistyy, niin käy hienosti. Lämpimänä hörähtää myös hienosti käymään. Kyseinen ruosta siis pierupurkilla.. Jotain vinkkejä? Jos koittas kokonaa toisella kaasarilla? Ajan tuon paskan metikköön?
Yritän muistella Volkkari aikoja niin eka pitää katsoa että kaikki letkut ja sähköliittimet on kunnossa. Tuo vaikuttais siltä että ryyppy ei mene päälle. Älä hyvää autoa mettään aja.

Volkkari sivulla on Kaasutin FAQ, paljon juttua pierburgista, varmasti soveltaen käypi mersuunkin.
http://ffp-motorsport.com/bb/viewtopic.php?t=46486
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “W201 moottori”